Zongorahangolás
Leírás
A zongora hangolásról röviden
A zongora olyan hangszer, ami gyakran felbukkan a zenekedvelők otthonaiban. Ha a zongora nem csupán lakberendezési díszként szolgál, hanem játszanak is rajta, akkor időszakosan szükség van karbantartásra, illetve a zongora hangolás rendszeres beiktatására.
A zongora hangolás gyakoriságát nem lehet minden hangszer esetében egységesen meghatározni, mert ez függ a zongora korától, állapotától és attól is, hogy mennyit játszanak rajta, valamint attól is, hol van elhelyezve, milyen az uralkodó klíma az adott helyiségben.
A hangszer egy idő után elhangolódik, de szakszerű zongora hangolással ismét harmonikus hangok csalhatók elő belőle.
Bízza szakemberre a zongorahangolását!
Várom megkeresését akár Intézmény vagy magánszemély!
Turik János Ügyvezető
Elérhetőségeim: 06/30-9638-320
polipmusic@outlook.hu
A zongora hangolás műveletét olyan szakemberre kell bízni, aki ezt a tevékenységet behatóan tanulmányozta, érti és megbízhatóan zeneművelő is. Máskülönben a zongora hangolás ára csak kidobott pénz, mert a pontatlan beállításokkal nem lehet tisztán játszani a hangszeren. A hangoló szakember kifinomult hallással rendelkezik, türelmesen és precízen végzi a beállításokat, amik a harmonikus és tiszta hangzás eléréséhez szükségesek. A hangmagasság, hangközök és a húregyüttesek sorban egymás után elhangolódnak, ami fals hangzáshoz vezet. Új zongoránál még gyakrabban lehet szükség hangolásra, illetve olyan hangszer esetében is, amit profi szinten használnak. Egyébként körülbelül fél évente, évente elegendő megmutatni a hangszert szakembernek.
A zongora egy érzékeny és nemes hangszer, aminek sok zenész és zongorahangoló szerint is valósággal lelke van. Minden zongora a maga tempójában változik, egyik sem ugyanolyan hangszer, mint a másik.
A zongora hangolás, pianínó hangolás a hétköznapi használat mellett általában csak egy évben egyszer kell a zongorahangolót kihívni és az elegendő az elhangolódott húrok visszaállításhoz. Ennél ritkábban azonban nem szabad hanyagolni a hangolást, hiszen ez valóságos merénylet a hangszer ellen. Előbb a húregyüttesek, majd a hangközök csúsznak el, ahogyan a húrok elveszítik eredetileg beállított feszességüket. A zongora nagy részt természetes alapanyagokból készül, például fából, ami a hőmérséklet, a levegő páratartalmának hatására változik. Ez is elhangolódáshoz vezet. Ahogyan a hangszer egyre jobban elhangolódik, úgy lesz a hangja is hamisabb. Ez az állapot se gyakorláshoz, se pedig előadáshoz nem ideális. A rosszabb következményt az jelenti, hogy az elhanyagolt hangszert rendbe hozni csak komolyabb munkával lehet.
A zongora hangolásra szánt idő és költségek tehát megtérülnek, de ha ezen szeretne valaki spórolni, akkor rosszul teszi. Keresse bizalommal a hozzáértő szakemberünket és rendelje meg rendszeresen a hangszer hangolást!